Blog Açarak Para Kazanmak

Para kazanmak için bir blog başlatın.

Öncelikle kendinize bir alan belirlemeniz lazım örn: genel blog , sağlık , haber, oyun vb. gibi
Yazma alanınızı seçtiğinize göre artık içerik üretme zamanı. Başlangıçta, makalenin arkasındaki stratejinin de makale kadar önemli olduğunu unutmayın. Elbette makaleniz çok fazla yazma çalışması gerektirir, ancak aynı zamanda çok fazla araştırma ve planlama gerektirir [4].

Her gün makale girişi yaparsanız bu yolda başarıyla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Size neyin gerekli olduğu hakkında bir fikir verecektir

Bir fikriniz olduğunda veya beğendiğiniz bir konu gördüğünüzde, düşüncenizi ve birkaç ana noktayı yazın.

Başarılı bir yazar veya blog yazarı olmanın büyük bir kısmı özgün makale yazmaktır.

İşlerin daha hızlı gitmesini sağlayan bir süreç vardır

Hedef kitlenizi belirleyin: Blog konusu belirlerken hedef kitlenizi de düşünmelisiniz. Blogunuzun hedef kitlesi kimler olacak? Gençler mi, işletme sahipleri mi, ev hanımları mı? Hedef kitlenizi belirledikten sonra, konunuzu da buna göre belirleyebilirsiniz[1].

Bir blog açtığınızda en sevdiğiniz konuları derinlemesine inceleme, uzmanlığınızı vurgulama ve çalışmalarınızla ilgilenen okuyuculardan oluşan bir topluluk oluşturma imkanına sahip olursunuz. Blogunuzu sıfırdan da açsanız, blog yazılarını işletme stratejinizin bir parçası haline de getirseniz; internette içerik yayınlamak, bilgilerinizi ve fikirlerinizi dünyayla paylaşmanın etkili bir yolu[3].

Okuyucularınız için ilgi çekici içerikler oluşturun.

Yazacağınız alanı seçtiğinize göre artık içerik üretmeye sıra geldi. Başlarken, yazılarınızın arka planındaki stratejinin de yazılar kadar önemli olduğunu aklınıza yazın. Tabii ki makaleleriniz çok fazla yazım işi gerektirecek ama aynı zamanda çok fazla araştırma ve planlama yapmanız da gerekecek[4].

Aktif olarak her gün okumak, hakkında yazmanız gerekenler hakkında fikir verecektir. Bir fikir edindiğinizde veya beğendiğiniz bir konu gördüğünüzde, fikri ve birkaç önemli noktayı not alın. Başarılı bir yazar veya blog yazarı olmanın büyük bir kısmı her şeyin daha hızlı gitmesini sağlayan bir sürece sahip olmaktır[5].

Dilerseniz internetten para kazanma yolları adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

One thought on “Blog Açarak Para Kazanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir